אודות

פורטרט של משהמשה סנדובסקי, נולד בפולין ב-1931. עם עלייתו לארץ בשנת 1947, קבע משה סנדובסקי את ביתו הראשון בקבוצת כנרת אשר הייתה עבורו חממה, בה הצליח למצות את רגשות החופש והגאווה שנגזלו ממנו בתקופת השואה. בתום תקופת ההכשרה בכנרת, נמנה עם מייסדי קיבוץ האון, ולאחר מכן בנה את ביתו בקרית ביאליק.
משה הוא אמן אוטודידקט והאמנות היא דרך חייו עוד מצעירותו, עת עסק ביצירה ובהוראת אמנות בבתי ספר יסודיים, תיכוניים וסמינרים למורים.
ההשראה לפסליו נובעת מרגשותיו, תפיסת עולמו וכן מהתנ"ך. הוא יוצר הרמוניה פיסולית אשר מצליחה לבטא את רצף החיים המכיל בתוכו קוטביות- בין לידה ומוות, פוריות ובלות, התחדשות וקמילה ודמות תומכת ונתמכת. כל אלו באים לידי ביטוי בטיב החומר ברונזה, המבטא יציבות וחוזק, לעומת אופי הקו שהינו גלי ומעוגל ומהווה סמל לרכות.
תחת ידיו קורמים החומרים צורה והופכים לדמויות חצי פיגורטיביות עד מופשטות, כאשר דמות האישה מעוצבת בפסליו ככוח בורא, סמל לפריון ואימהות.
פסליו הוצגו במוזיאונים, תערוכות וגלריות בארץ ובעולם, וכמו כן במקומות ציבוריים כגון: בית נשיא מדינת ישראל – בירושלים, בטכניון, וכמונומנטים בנתניה, קריית מוצקין וקריית ביאליק.
יצירותיו נרכשו בידי אספני אמנות, הוא חבר באגודת הציירים והפסלים בישראל, ואף קיבל את מדלית העיר חיפה לפיסול בשנת 2000.

 

פסלי חוץ ומדיה ›

תערוכות ›